Erotické pomůcky pro dva Masturbační pomůcky Návody a rady Recenze erotických pomůcek Vztahy a sex

Lubrikační gely, aneb kdo maže ten jede

LubrikačníLubrikační gely gel je jedna z nejčastěji využívaných erotických pomůcek, o které jste už určitě slyšeli. Víte ale, jaký je vhodný třeba právě pro Vás? Druhů lubrikačních gelů je celá škála, proto se jim teď alespoň krátce podívejme na zoubek.

Užití lubrikačních gelů

Lubrikační gel je erotická pomůcka, která napomáhá ke zpříjemnění partnerských hrátek. Snižuje totiž tření při milostném styku partnerů, čímž tedy řeší poněkud nepříjemné problémy s nedostatečně vlhkými dámskými genitáliemi. Mimo jiné tak zabraňuje i vzniku nepříjemných oděrek na dámských i pánských údech. To ale zdaleka není jediné jeho využití. Milovníci análního sexu se bez lubrikačního gelu již také téměž neobejdou. Rozhodně by jej neměli opomenout ani ti, kteří  užívání erotické pomůcky, jako jsou například vibrátory nebo vakuové pumpy.

Rozdělení lubrikačních gelů

Lubrikační gely se rozlišují podle různých hledisek. První a nejzásadnější rozdělení je podle chemického složení lubrikantů, tedy podle toho na jaké bázy jsou vyrobeny. Známe lubrikační gely na vodní, olejové nebo silikonové lubrikační gely. Asi nejoblíbenější jsou lubrikační gely na vodní, vzhledem k jejich příznivé ceně a faktu, že nijak neznečišťují povlečení postelí. Důležitá je i jejich univerzálnost a velký výběr. Z hlediska kluznosti se pak doporučují gely olejové.

Oproti lubrikačním gelům na vodním bázi zachovává kluznost déle a lépe. Nedoporučuje se však jeho užití společně s prezervativem či erotickými pomůckami,mohlo by dojít k poškození. U kondomu pak i k jeho selhání. To nejlepší z obou uvedených pak představují gely na silikonové bázy. Jejich kvalita se mimo jiné odráží na citlivosti k pokožce a dlouhé výdrži.

Dalším faktorem, podle kterého dělíme lubrikační gely je i vůně. V kolika vůních byste gely sehnali? To rozhodně nespočítáme na prstech jedné ruky. Jisté ale je, že na svoje si příjde opravdu každý. Třešničkou na konec pak mohou být gely hřejivé, které napomáhají lépe stimulovat vnější pohlavní orgány, a gely chladivé, které si ocení především rychlíci, kteří mají problém s předčasnou ejakulací.

�ervená mu�írna - Růžový slon

O autorovi

Beáta Benešová

Jsem redaktorkou tohoto erotického magazínu již více než 5 let. Ráda experimentuji a testuji osobně erotické pomůcky, na něž, poté vytvářím recenze. Otestovala jsem se svým partnerem a sama přes 40 erotických pomůcek. Mám velmi ráda sex, ale i svého přítele, kterému jsem 100% věrná.

Přidat komentář