Cunillingus aneb dráždění pochvy ústy

Jak na orální sex – jak uspokojit muže

Dráždění pochvy ústyRádi byste dopřáli partnerce (a i sobě) slast v podobě hrátek s rozkrokem? A chcete zapojit ústa, jazyk či například zuby? O této technice – Cunillingus se více dozvíte v následujícím článku. Je důležité znát fungující tipy a triky a zároveň vědět, co nedělat.

Dráždění pochvy neboli Cunillingus pomocí úst je sexuální praktika, která je dnes běžná a často vyhledávaná. Je zajímavé, že před nějakou dobou tomu tak nebylo.

Vyžeň nudu z ložnice - 720x90

Sexuální uspokojení ústy? V minulosti zakázáno!

Uspokojování ženy pomocí úst bylo dlouhá staletí bráno, jako něco ponižujícího, nelidského a dokonce až hříšného! Sexuologové i biologové se v tomto shodují, jedná se o běžné sexuální chování. Takto se chovají nejen lidé, ale i drtivá většina savců. Ženská (i samičí) vagína totiž vylučuje pach. Tento pach muže i samce přitahuje, na rozdíl od pachu, který vylučuje mužský rozkrok.

Starověk nepřináší žádné změny

Starověk nám však ukazuje, že tato praktika, uspokojování ženské pochvy pomocí úst byla muži odsuzována. Vyhýbali se této praktice. A proč vlastně? Jelikož věřili, že žena je v lidské společnosti podřadná, zatímco muž je nadřazený. Proto bylo pro ženu nutno uspokojit muže a nikdy muž neuspokojoval ženu. Kdyby se náhodou na dotyčného provalilo, že ženu uspokojoval ústy, svým jednáním se dostával na stejnou pozici jako žena a svým přátelům by byl pro smích. Vysloužil by si označení impotent, protože místo mužského údu používá raději jazyk. Ve skutečnosti tito muži impotenti vůbec nebyli.

Impotentní muži nahrazují pohlavní styk ústy?

Středověk a ani novověk opět nepřináší žádnou velkou změnu. Ba co víc, je bráno za ponižující i to, když žena uspokojí muže za pomoci úst. Ponižující to nebylo pro ženu, ale opět pro muže. Opět byl takovýto muž označen jako impotent, jelikož mu žena ústy musí pomáhat.  Náboženská prudernost nabrala ve středověku spád. Všechny sexuální praktiky, výjimka byla misionářská poloha, byly odsouzené, brány jako nepřirozené a hříšné. Tím pádem také byly nepřípustné. Jako na něco špatného, se tak pohlíželo na uspokojení rukou, dráždění ústy, využití erotických předmětů a taky i na mazlení, které je nevinné.

Pověry a „zákazy“ dovedli mnoho lidí do velmi extrémních situací. Například se muži mezi sebou uspokojovali orálně i přesto, že jejich orientace byla heterosexuální. Chtěli se tak jen vyhnout těmto praktikám, které byly brány jako ponižující.

  • století nabízí uvolněnost

Několik desetiletí zpět byly tyto sexuální praktiky sexuology brány jako úchylné sexuální aktivity, někteří lidé je sice praktikují, ale vyskytují se velmi málo. Například jako sexuální styk s mrtvými lidmi či se zvířaty. Náboženská morálka a prudernost tyto názory jen podporovala. Západní polokoule se v oblasti těchto sexuálních praktik dočkala jistého uvolnění a to ve druhé polovině 20. století. V té době sexuologové začínají bořit mýty a šířit mezi lidi osvětu v této oblasti.

Hrátky ústy v Asii? Nic neobvyklého!

Tento zvláštní pohled na sexuální praktiky a vůbec na celou lidskou sexualitu se týkal Evropy, přesněji celé západní společnosti. Situace okolo sexuálních praktik v Asii byla přesným opakem. Indické a čínské duchovní, filosofické i medicínské nauky o pohlavních hrátkách jsou staré tisíce let, přesto jsou však dodnes živé a často využívané. Tyto pohlavní hrátky, kdy se využívali ústa, doporučovaly, nijak je nezatěžovali nesmyslnými pověrami. Už tehdy totiž věděli, že je-li žena dostatečně vzrušená, dojde k uspokojení obou partnerů současně. A to je pro pohlavní život, aby byl plnohodnotný, důležité jak z hlediska sexuálního, tak filosofického (Taoismus), duchovního (Tantra) i zdravotního (tradiční medicína).

Posílit životní sílu? Šetřete spermatem!

Asijský pohled na mužské vyvrcholení je velmi zajímavý. Ve chvíli, když u muže dochází k ejakulaci, ztrácí tak své čchi, což znamená životní síla. Tradiční medicína, filosofie i náboženství se v asijské kultuře neberou na lehkou váhu a každá tato nauka se zmiňuje o čchi, neboli o životní síle. O tom, jak s ní pracovat, jak jí získávat, ale také jak jí, nesprávným zacházením, ztrácet. Někteří muži se tak, díky tomu naučili, jak se vyhnout ejakulaci, ne však odpírat si sex. Jeden z takovýchto způsobů byl právě dráždění pochvy pomocí úst či jazyka. Muž nepřicházel o své sperma a na své si přišli oba dva. Muži navíc i posilovali své čchi, jelikož se v Asii traduje, že vaginální sekret ženy, jeho polykání, je pro muže jedním ze zdrojů čchi, tedy životní síly.

Další způsob, jak šetřit sperma, byl „suchý orgasmus“. Technika pochází opět z Asie, aby se zamezilo přicházení o čchi. Muži se naučili dosahovat vyvrcholení plnohodnotného, ale bez výronu spermatu. Vše chce pouze praxi a trénink. Muži se tak neochuzovali o sexuální zážitek a jejich životní síla zůstala nezměněna.

Vůně nebo zápach? Každý to vidí jinak

Vůně či zápach (označení si vyberte podle vlastního názoru), kterou pochva vydává je pro mnoho mužů afrodiziakum. Dokonce tím nejsilnějším, jaké znají. Tento zážitek je často spojován se specifickou chutí. I tak se najdou muži, pro které vychází z ženské pochvy zápach a ani jim nechutná. A jak toto úskalí vyřešit? Jednoduše, můžete použít lubrikant či různé oleje s příchutěmi a vůněmi. S troškou fantazie můžete využít i běžné pochutiny. Například med, šampaňské či šlehačku. Zde je nutno dávat obzvlášť pozor, jelikož se potraviny nesmí dostat dovnitř pochvy. Kdyby se tak stalo, mohlo by to u ženy vyvolat alergickou reakci, popřípadě i infekci!

Hodina anatomie, pro lepší orientaci

Člověk mladý a tak nezkušený často neví, kde co hledat. Proto je dobré, když si to někde nastudujete. Pár centimetrů hluboko v ženské pochvě (zhruba 4 centimetry) a také blízko otvoru (malé pysky, velké pysky a poštěváček) je mnoho citlivých zakončení, zde je největší množství oněch zakončení. Je nutno vědět, že každá žena reaguje trochu jinak a také každá žna má ráda něco jiného. Uspokojování ústy sebou přináší individuální pocity. Může se stát, že právě tato sexuální praktika nebude partnerce příliš příjemná.

Jak na to?

Chcete-li uspokojit ženu ústy, není dobré začít ihned u jejího klína. Nejdříve si s partnerkou hrajte, líbejte jí, mazlete se s ní, pohrávejte si s ňadry, zkrátka předehra musí být. Ve chvíli, kdy je žena dostatečně vzrušená, pomalu se dostaňte, za pomoci úst, k pochvě. Chcete-li použít zuby, musíte opatrně, ať partnerce místo slasti, nezpůsobíte bolest. Buďte jemní, nespěchejte. Zapojte do hry jazyk, rty a také prsty. Vědomě i nevědomě Vám partnerka dá najevo, co se jí nejvíc líbí, co jí nejvíce vzrušuje.

Stop foukání!

Pamatujte na jednu věc: Nikdy partnerce do vagíny nefoukejte!! I když to může vypadat sebevíc zajímavě, může to skončit velmi nepříjemně. Když se vzduch dostane do dutiny břišní, přes pochvu, žena začíná cítit nevolnost a také silné bolesti. Jelikož vzduch nemá v dutině břišní co dělat. Lékař může tyto bolesti diagnostikovat nesprávně a vlivem toho vás léčit operací, která by byla zbytečná. Pár hodin poté se totiž vzduch vstřebá a bolesti přestanou samy od sebe a to i bez následků.

O autorovi

Beáta Benešová

Beáta Benešová

Jsem redaktorkou tohoto erotického magazínu již více než 5 let. Ráda experimentuji a testuji osobně erotické pomůcky, na něž, poté vytvářím recenze. Otestovala jsem se svým partnerem a sama přes 40 erotických pomůcek. Mám velmi ráda sex, ale i svého přítele, kterému jsem 100% věrná.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..