Sexuální fetišismus

Sexuální fetišismus

Sexiální fešitismusErotické zaměření jednoho člověka na určitý druh předmětů, nebo na určité druhy předmětů. Tyto předměty často obsahují lidské pachy, sekrety či také určité části lidského těla. To je v podstatě sexuální fetišismus.

Objekt fetišismu často bývá například spodní prádlo, respektive nošené ponožky, boty, propocené tričko, použité a vlhké kalhotky a jiné. Dále bývá objektem sexuálního fetišismu část lidského těla, například podpaží, prsa, chodidla, ženský klín a podobně. Samotného fetišistu pak sex více naplňuje a uspokojuje.

Vyžeň nudu z ložnice - 720x90

Slovíčko fetiš vychází z portugalského slova fetico. Je to označení pro umělecký artefakt, který má symbolický erotický význam. Artefakt byl považovaný za nějaký kultovní objekt, který všichni uctívali a zbožňovali. Tomuto artefaktu často lidé připisovali nadpřirozené schopnosti. Primitivní náboženství jej také uctívali jako modlu. Existují také fetišisté, kteří dosáhnou uspokojení pomocí elektrosexu.

Parafillie

Sexuální fetišismus se zařazuje z medicínského pohledu mezi parafylii. Ta je také označena jako sexuální deviace. Je to označení psychiatrické a také sexuologické. Označují se tak varianty konstitučních vlastností sexuality, které v dané kultuře považují za určitou poruchu motivační složky, osobnosti či jsou tyto specifické projevy brány jako porucha chování, chování neobvyklé a nenormální.

Druhy sexuálního fetišismu podle zaměření

Paracialismus

Druh sexuálního fetišismu je zaměřen na výraznou potřebu upřednostnit určitou část partnerova těla. Může to být například upřednostňování ženského poprsí, upřednostňování nohou či blondýnek nebo zrzavých žen a podobně. K nejznámějším v tomto druhu fetišismu patří fetišismus nohou nebo také footfetish. Fetišistu, který se zaměřuje na tento druh, vzrušují partnerovy nohy. Líbí se mu a vzrušuje ho možnost nohou se dotýkat, líbat je, masírovat, laskat je nebo s jejich pomocí masturbovat.

Ve společnosti se s takovýmto výběrem setkáváme takřka běžně. Každý fetišista má jiné vkusové preference. Fetišistou se člověk stane ve chvíli, kdy převažuje zájem o tyto části lidského těla nad zájmem o partnera celého. Parafillik svého partnera miluje, avšak jenom pro danou konkrétní část, která jej vzrušuje.

Sexuální fetišismus jako neživé prodloužení těla

Jako neživé prodloužení těla se myslí něco, co má partner na svém těle, ale není to tělesná součást. Myslí se tím doplněk, oblečení, obuv a podobně. Fetišismus, který se zaměřuje na boty, se jmenuje retifismus.

Sexuální fetišismus a speciální látky

Úzce spolu s výše uvedeným souvisí fetišismus a specifické látky. Oděvy jsou vyráběny z různých látek, které mohou být stimulem pro fetišismus. Mezi nejoblíbenější látky tak patří latex a kůže. Mezi nimi je známá také guma, PVC či chlupaté svetříky a šusťákovina. Výrobky z těchto materiálů se dají najít u nás v kategorii BDSM.

Nezaměnit normální za deviaci

Je nutné odlišovat a nezaměňovat sexuální deviaci a normální aspekt sexuálního života. V jistých případech jsou výše popsané stavy běžné projevy sexuálního a erotického života dospělých jedinců. Jako deviace je to popisováno ve chvíli, kdy se jedná o věc zásadní, bez které by dotyčný nedosáhl uspokojení a vzrušení. Nebo také ve chvíli, kdy partner je protějškem přehlížený a fetišista má zájem jen o určitou část těla či oděvu.

O autorovi

Beáta Benešová

Beáta Benešová

Jsem redaktorkou tohoto erotického magazínu již více než 5 let. Ráda experimentuji a testuji osobně erotické pomůcky, na něž, poté vytvářím recenze. Otestovala jsem se svým partnerem a sama přes 40 erotických pomůcek. Mám velmi ráda sex, ale i svého přítele, kterému jsem 100% věrná.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..