Sexuální úrazy, se kterými se můžete setkat

Sexuální úrazy, se kterými se můžete setkat

Sexuální úrazySex člověka baví. To je jasné a přesně takto často začínají vědecké práce z této oblasti. I sexualita je provázena tělesným postižením, podobně jako každá činnosti.

Sexuální úrazy často omezují erotické hrátky. Může však docházet k trvalejší invaliditě v oblasti sexu. V některých případech to dokonce může končit smrtelnými následky.

Vyžeň nudu z ložnice - 720x90

Drtivá většina sexuálních úrazů je zanedbatelná. Muži většinou mají trhlinky předkožky, uzdičky penisu a jsou to následky sexu „na sucho“, kdy je nedostatečně zvlhčená sliznice. Na první pohled nepatrné zranění se brzy sama zahojí. K tomu stačí jen běžné dodržování hygieny. Komplikace se však objeví ve chvíli, kdy se do této drobné ranky dostane infekce. V tomto ohledu je nebezpečný virus HIV, který způsobuje AIDS onemocnění. Malé trhlinky sliznice bývají ohrožení zejména ti, kteří provozují anální sex. Anální sex se v posledních letech stává oblíbená sexuální praktika i u heterosexuálních párů. U análního sexu je nutná lubrikace, tedy zvlhčení lubrikačním gelem. K tomu je ještě velmi vhodné použít kondom, který je lubrikovaný.

Zlomený penis

Násilná manipulace může zajistit ve výjimečných případech prasknutí vazivového pouzdra topořivých těles. Krev se pak dostává do podkoží. Zvlášť při poloze, kdy žena nasedá na mužův úd rozkročmo shora. Při nešetrném nasednutí se tato nehoda může stát. Tomuto úrazu se také může říkat zlomení penisu, i když v podstatě to zlomenina není. Objevuje se značná a objemná modřina a velká bolest. Úraz se léčí klidem, obklady, protikrvácivými prostředky. Několikatýdenní půst je samozřejmost. Na první pohled toto zranění vypadá hrozivě, většina z nich se však zahojí zcela bez následků.

Vykloubení údu

Luxace penisu či také vykloubení penisu není úplně ten správný výraz pro tento úraz. Penis totiž nemá kost, takže nemá ani klouby. Toto zranění je velmi kuriózní, když však dojde k bouřlivé souloži nebo při používání umělé vagíny se může přihodit. Penis se odtrhne od kůže a vklouzne pod stydkou sponu či šourku. Je to v podstatě „obrácení penisu naruby“. Toto zranění se neléčí obklady, musí se léčit operativně.

Sexuální úrazy varlat

Praktikou útrpného práva bylo drcení varlat. Varle je na tlak velmi citlivé. Podobně jsou na tom také ženské vaječníky. Ty jsou však ukryty v dutině malé pánve. Dosáhnout se na ně může při gynekologickém vyšetření. Když provozujete milostnou předehru, jemné pohrávání si s varlaty je pro muže velmi vzrušující. Všeho moc škodí a stačí jen maličko přidat na intenzitě stisku a z nevinného laškování je bolestivé mučení.

Pokousání

V době zakladatele české sexuologie profesora Hynieho byl orální sex považován za úchylku. Provozovali ho často duševně zaostalí jedinci. Dnes je orální sex velmi oblíbený, provozují ho z pěti lidí čtyři. Ženy občas mohou stisknout zoubky, ať už úmyslně či neúmyslně. Takovéto zranění může začít silně krvácet a chirurgické ošetření je důležité.

Penis captivus

Jde o to, že v ženské pochvě se stáhnou svaly a penis v ní doslova uvízne. Nic takového, jako náhlé zadržení penisu v pochvě při křeči poševního svalstva neexistuje. Křečovitě stažené svaly kolem pochvy může někdy dojít k tomu, že se penis nezavede do vagíny (takzvaný vaginismus). Nikdo však nezaznamenal případ, že by se už zavedený úd v pochvě nemohl vytáhnout.

Trhliny pochvy

Sexuální zranění u žen nejsou tak rozmanitá. U žen jsou to různé poranění pochvy a to ať už v poševním vchodu nebo v hloubce. Také to může být poranění poševní klenby. Tržné zranění vypadá podobně jako řezná rána, mají často ostré okraje. Často také velmi krvácejí a je nutné lékařské ošetření. První pomoc proveďte tamponádou pomocí textilního materiálu. Trhliny často vznikají při nenásilném sexuálním aktu, nebo když je velký nepoměr mezi pochvou a penisem nebo taky vibrátorem. Nebezpečné je také, když se zavádí různé předměty do pochvy. Riziková je také první soulož s cizím mužem, násilnické sklony, opilost a další.

Máte nějaké zkušenosti se sexuálními úrazy? Pokud ano budeme rádi, když se o své zkušenosti podělíte v komentářích.

O autorovi

Beáta Benešová

Beáta Benešová

Jsem redaktorkou tohoto erotického magazínu již více než 5 let. Ráda experimentuji a testuji osobně erotické pomůcky, na něž, poté vytvářím recenze. Otestovala jsem se svým partnerem a sama přes 40 erotických pomůcek. Mám velmi ráda sex, ale i svého přítele, kterému jsem 100% věrná.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..