Zlomenina penisu je velmi bolestivé poranění, které rozhodně nepodceňujte

Zlomenina penisu je velmi bolestivé poranění,
Luxusn�­ vibr�¡tory R�¯�¾ov�½ slon

Přestože známe zlomeninu kde čeho, o zlomenině penisu se příliš nemluví. Mnoho mužů a žen by si dokonce mohlo myslet, že jde o výmysl, avšak ne tak docela. Zlomenina penisu je skutečně správné lékařské pojmenování, odborně tedy fraktura penisu, které popisuje stav, kdy penis utrpí takové pohmoždění, že dojde k natržení jednoho či více topořivých tělísek. Jedná se o poranění, které je doprovázeno silným podkožním krvácením a samozřejmě výraznou bolestí.

Přestože během sexu dochází k mnoha poraněním, zlomenina penisu dosahuje ve statistikách jen jednotek procent. Nicméně se ukazuje, že sex není vždy tak bezpečný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Poměrně často dochází k natažení svalů či drobným pohmožděním.

Mezi další typická poranění při pohlavním styku jsou různé trhlinky, převážně pak u žen, ale objevuje se i natrhnutí šourku u mužů nebo pohmoždění varlat. Nezřídka dochází taktéž ke zlomeninám, kdy například praskne rám postele a jeden z páru si zlomí třeba ruku. Přestože některé nehody mohou být spíše komické, v případě zlomeniny penisy se opravdu jedná o velmi bolestivou záležitost vyžadující okamžitou lékařskou péči.

Věděli jste, že více ohroženi jsou lidé závislí na sexu? Závislost na sexu opravdu existuje, podívejte se, zda je to i váš případ.

Zlomenina penisu je přenesený pojem, nejedná se o pravou zlomeninu

Jak nejspíše tušíte, zlomenina penisu ve skutečnosti nemůže být zlomeninou, jak ji známe. A to z jednoduchého důvodu, uvnitř penisu totiž nenajdeme žádnou kost. Přesto se ale tak tomuto poranění, kdy dojde k natržení topořivého tělíska uvnitř penisu, říká. Odborně se nazývá fraktura penisu, tak jako jiné zlomeniny. Uvnitř penisu celkově najdeme tři topořivá tělíska, ale k natržení dochází většinou jen u jednoho, přesto se jedná o velmi bolestivý stav.

Věděli jste, že mužská erekce je jedním z nejnáročnějších procesů, které se v mužském těle dějí? Jedná se o souhru mnoha dílčích pochodů. To je také jeden z důvodů, proč byste nikdy neměli brát jakékoli poranění penisu na lehkou váhu.

Základem je dobrá lubrikace, tím můžete výrazně zmírnit riziko zlomeniny penisu.

Nejčastěji ke zlomenině penisu dochází tehdy, pokud je ohnut více, než dovolují jeho dispozice, nejčastěji pokud k takovému ohnutí dojde velmi rychle. V takovém případě může dojít taktéž k vykloubení penisu, což ale opět není správný výraz, protože penis kloub samozřejmě nemá – přesto v medicíně běžně užívaný. Na místě natržení topořivého tělíska dojde k podkožnímu krvácení a vznikne velmi bolestivý hematom, penis zvětší svůj objem a samozřejmě i barvu, jako v případě typické podlitiny. Pak je potřeba neprodleně navštívit lékaře, jedině tak si můžete být jisti správnou léčbou.

Pokud dojde ke zlomení penisu, první pomocí je místo zchladit ledem, tím zamezíme pozdějším otokům a můžeme i zmírnit bolest. Pozor, abyste to ale s ledem nepřehnali.

Jak nejčastěji dochází ke zlomení penisu?

Ke zlomenině penisu dochází ve dvou nejčastějších případech, a to při souloži nebo masturbaci. Při souloži nejčastěji tehdy, kdy se snaží partnerka nasednout na mužský penis, a to poměrně rychle a razantně, pokud však nedojde k průniku, penis nemá šanci takový nápor celé váhy vydržet a jednoduše se ohne více, než je možné, dojde tak k natržení topořivého tělíska. Při masturbaci k fraktuře penisu dochází také jeho nadměrným ohnutím.

Pamatujte, že pokud dojde k poranění penisu, vždy je důležité vyhledat lékařskou péči. Přestože se poranění penisu nemusí na první pohled zdát vážné, později se může projevit i trvalými následky.

Léčba zlomeniny penisu není náročná, ale dlouhá

Zlomenina penisu nevyžaduje žádnou speciální péči, ale vždy je důležité posouzení stavu lékařem. Velmi často se totiž lékaři uchylují k chirurgickému řešení problému, kdy dojde k odstranění hematomu u natrženého topořivého tělíska, čímž se pacientovi jednak uleví od bolesti, ale zároveň se zabezpečí rychlejší a bezproblémový průběh léčby. Podle lékařských studií se ukazuje, že s odstraněním hematomu se minimalizuje riziko pozdějších trvalých následků – v tomto případě nejčastěji takzvané deviace penisu.

Léčení zlomeniny penisu svépomocí se nevyplácí, riziko komplikací a trvalých následků je v takovém případě vysoké, a to až 40 %. Nejčastěji právě deviace penisu, tedy ohnutí penisu při erekci na stranu, kde došlo k natržení topořivého tělíska. V tomto místě dochází k nerovnoměrnému pnutí, což způsobuje také bolest a v mnoha případech až nemožnost kvalitní erekce. Zároveň je léčba svépomocí mnohem delší.

Běžná léčba ve spolupráci s lékařem, po provedení chirurgického zákroku je přibližně 2–3 týdny, po tuto dobu samozřejmě platí přísná sexuální abstinence. Pokud se rozhodnete léčit zlomený penis bez lékaře, může to trvat klidně několik týdnů, dokonce i 5 týdnů a výsledek je nejasný, s vysokým rizikem pozdějších trvalých následků. Dále se při léčbě využívá obkladů, mastí proti otokům, protizánětlivých léků a podobně.

Zlomeninu penisu tedy nikdy nepodceňujte

Přestože může na první pohled vypadat zlomenina penisu jako víceméně neškodná pohmožděnina, vždy si zaslouží zkušený pohled odborníka, který určí, zda je potřeba léčba a samozřejmě vybere tu vhodnou. Trvalé následky se určitě nevyplatí riskovat, protože v některých případech mohou vést k velmi bolestivé erekci, ale také naopak k úplné impotenci. Vždy je však lepší prevence, dávejte si pozor zejména při polohách, kdy je partnerka nad vámi.

Jak probíhá operace zlomeniny penisu

�ervená mu�írna - Růžový slon

O autorovi

Beáta Benešová

Beáta Benešová

Jsem redaktorkou tohoto erotického magazínu již více než 5 let. Ráda experimentuji a testuji osobně erotické pomůcky, na něž, poté vytvářím recenze. Otestovala jsem se svým partnerem a sama přes 40 erotických pomůcek. Mám velmi ráda sex, ale i svého přítele, kterému jsem 100% věrná.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.