Bondage: erotické svazování plné vášně a vzrušení

Bondage: erotické svazování plné vášně a vzrušení

Zřejmě každý už slyšel o svazování. Tato technika milostných hrátek někoho vzrušuje, jiný k ní má odpor. Často se můžete také setkat s názvem „Bondage“, což je převzato z angličtiny – nikoli ve smyslu svazování, ale otroctví.

Erotické svazování může totiž být do jisté míry i otroctvím při sexu, proto je vhodné, pokud je jeden partner výrazně dominantní a druhý submisivní. Ovšem není to podmínkou. 

Sbírka metod na zvětšení a rozšíření penisu

Co to je bondage

Svazování žen, ale také mužů, je BDSM praktika, která se používá pro zpestření sexu mezi partnery. Tyto hrátky jsou postaveny na znehybňování partnera, které je pro něj vzrušující. Jak už jsme zmínili, je lepší, pokud je v páru kombinace dominance a submisivity, ovšem není to podmínkou. Bondage si můžete užít i tak, jen pro vás možná nebude natolik vzrušující.

Důležité ale je, nenutit partnerku nebo partnera do svazování při sexu, protože v někom tato praktika může vyvolávat i pocit paniky. 

Bondážní lana Soft Touch

Bondážní lana Soft Touch

Speciální bondážní lano, které je pevné a není tak drsné, jako běžné lano, proto je i příjemnější.

Chci vidět cenu

Bondážní páska Noir

Bondážní páska Noir

Bondage se provádí za pomocí svazování. Páska je skvělou pomůckou, jak svázat partnerku nebo partnera.

Chci vidět cenu

Bondage set BDSM

Bondage set BDSM

Okořeňte si partnerské hrátky trochu drsnějšími praktikami. Začít můžete s tímto skvělým setem.

Chci vidět cenu

Druhy bondage

Existuje mnoho druhů svazování při sexu. Samozřejmě nejde jen o svazování žen, ale může to fungovat i opačně (i když zpravidla je spíše žena submisivnější při těchto hrátkách). Druhy erotického svazování se liší podle toho, k čemu je určeno.

Pokud má žena ráda, když nad ní má muž absolutní moc, je vhodné vyzkoušet například znehybňující svazování. Pro začátky se zase může hodit klasická milostná bondage, třeba jen s pouty, u kterých se často začíná. 

Ke svazování se páry často uchýlí, když je v ložnici už nuda. Zkuste proto třeba 7 tipů pro žhavý sex v koupelně. Snadno se tak vyhnete stereotypu. 

Zpestření sexu

Většina párů, pokud se rozhodne vyzkoušet erotické svazování, zvolí do začátku jen lehkou milostnou bondage. Můžete snadno upustit uzdu fantazii a užít si něco dosud nevídaného, nevyzkoušeného, o čem jste možná jen snili.

Mnoho žen tvrdí, že právě milostné bondage, které většinou není o svazování, ale využívají se mnohem jemnější praktiky, jako třeba pouta, zvyšuje jejich vzrušení a lépe pak prožívají sexuální vjemy. 

Doporučujeme do začátku zkusit pouta, která snadno koupíte kdekoli v sex shopech. Kombinovat to můžete například se zavázáním očí. Využít můžete ke spoutání i další kousky ze svého šatníku, které máte doma. Například opasek, šály a jiné. 

Zažij nepopsatelný ženský orgasmus

Zažij nepopsatelný ženský orgasmus

Tvrdá znehybňující bondage

Opakem milostné bondage je znehybňující bondage, i když ta samozřejmě může také předcházet sexu a být součástí milostných hrátek. Cílem znehybňující bondage je úplné znehybnění submisivního partnera. Je potřeba ale dbát na to, aby svazování nebylo bolestivé. To rozhodně není cílem znehybňujícího erotického svazování.

Cílem je u submisivního partnera navodit zcela omezující pocit znehybnění – ten pro někoho může být velmi nepříjemný. Důležitá je v tomto případě důvěra v druhého partnera, který svazuje.

U znehybňující bondage si dejte pozor, abyste provazy, řemeny nebo jiné pomůcky příliš silně neutáhli.  

Velmi často můžete vidět, že součástí znehybnění je orální sex ženy. Podívejte se, jak správně lízat holku. Takto ji dovedete k zaručenému orgasmu. 

Trestná bondage

Trestná bondage neboli erotické svazování je už pokročilejší praktikou, která rozhodně není pro každého. Většinou už je spojena také s bolestí – tady záleží hodně na obou partnerech, kam až jsou ochotni zajít.

Rozhodně se jedná o tvrdší praktiku, ke které byste se během erotického svazování měli postupně dostat, nikoli ji zkoušet hned napoprvé.

Jde o to, dosáhnout u submisivního partnera pocitu naprostého vzrušení – jestli bude součástí svazování i přímo sex, to je většinou na domluvě obou partnerů. 

Při této praktice už se používají otrlejší erotické pomůcky, jako konopná lana, biče, horký vosk a další. 

Užijte si sex i s bičem

Užijte si sex i s bičem

Jaké bondage pomůcky používat?

Různé návody na svazování doporučují všelijaké materiály. Většinou je v praxi můžeme rozdělit na přírodní materiály a syntetické. Někdo má radši materiály přírodní, jiný zase syntetické, například latex.

Použít pro svazování (znehybnění) můžete i různé pomůcky, stejně jako doprovodné hračky, které slouží například ke ztrestání. 

Bondážní lana Soft Touch

Bondážní lana Soft Touch

Speciální bondážní lano, které je pevné a není tak drsné, jako běžné lano, proto je i příjemnější.

Chci vidět cenu

Bondážní páska Noir

Bondážní páska Noir

Bondage se provádí za pomocí svazování. Páska je skvělou pomůckou, jak svázat partnerku nebo partnera.

Chci vidět cenu

Bondage set BDSM

Bondage set BDSM

Okořeňte si partnerské hrátky trochu drsnějšími praktikami. Začít můžete s tímto skvělým setem.

Chci vidět cenu

Konopné lano

Používá se jako bondážní lano. Jeho nevýhodou je malá pružnost, ale je poměrně příjemné na dotek. Průměr konopného lana by měl být u mužů 8 mm a u žen 6 mm (na penis a bradavky doporučujeme ještě jemnější lano okolo 3 mm).

Syntetické lano

Většinou má vyšší nosnost, takže může sloužit také k bezpečnému zavěšení a podobně. Syntetické lano je zároveň snadnější na údržbu. Ale pozor na to, že někdy může být tak pevné, že je těžké ho ve stavu nouze rozřezat. Myslete na to. 

Pouta

Pouta už neslouží tak úplně ke svazování, ale jsou jeho rychlou náhražkou pro milostnou bondage, kdy chcete partnerovi například jen znehybnit ruce nebo nohy. Pouta si můžete pořídit různá s plyšem, nebo chladná reálná pouta z oceli. 

Obojky

Umocňují celkový pocit při svázání. Zároveň je často možné k obojku připnout také pouta nebo ho použít jako součást při svazování. 

Bič

Používá se pro trestání, většinou v pokročilejších technikách trestné bondage. Ve většině návodů na svazování se o biči příliš nemluví, protože pokud se s ním neumí zacházet, může dojít k bolestivým zraněním (nebo naopak nemusí trestaná osoba skoro nic cítit) – je složité najít tu správnou sílu a rychlost švihnutí. Přesto můžete různé biče a bičíky vyzkoušet. 

Erotické prádlo

Svazování lidského těla je samo o sobě vzrušující technika. Můžete ji tak navíc podpořit sexy erotickým prádlem pro ženy, ale samozřejmě také pro muže. Fantazii se meze nekladou a některé erotické spodní prádlo přímo k bondage vybízí. 

Vibrátor

Bondage je technikou vzrušení. Nemusí během ní vůbec docházet ke dráždění. Na druhou stranu se také často dráždění intimních partií a přímo sex objevuje. Záleží, jak si to nastavíte. Pokud je součástí i dráždění a sex, rozhodně zkuste do hrátek zapojit i vibrátor.

Dildo

Podobně jako vibrátor může mnoho parády udělat také dobré dildo, které může ženu parádně rozdráždit. 

Bezpečnost na prvním místě

Během svazování při sexu a erotickém svazování dbejte vždy na bezpečnost. Ta musí být na prvním místě. Svazování někdy může být až příliš nepříjemné, bolestivé nebo dusící. Proto je důležité stanovit si heslo nebo třeba jiný způsob, který hrátky ukončí nebo přesune do snesitelné míry bolesti. Existují zároveň zásady, které byste neměli nikdy porušovat. 

  • Lano, provaz nebo cokoli jiného, co slouží ke znehybnění, nikdy neveďte přímo přes krk, výrazně se tím zvyšuje riziko udušení. 
  • Vždy mějte při ruce nástroj, kterým jste schopni během pár sekund uvolnit všechny provazy a svazování ukončit. Nástroj mějte vždy u sebe. 
  • Pokud pracujete s horkým voskem a svíčkami, je vhodné mít po ruce také hasící přístroj.

FAQ: Co vás o bondage nejvíc zajímá?

Hrozí při svazování nějaká zdravotní rizika?

Ano, některá můžete přímo vyvolat tím, že partnerku nesprávně svážete. Proto je dobré si projít různé návody na svazování. Jindy se může na kůži objevit třeba alergie na použitý materiál.

Výjimkou nejsou často ani otlaky, modřiny a pokud pracujete s horkým voskem, tak ani popáleniny. Vždy je proto nutné si při bondage dávat pozor. 

Jak zjistit, že má partnerka ráda svazování žen?

To je těžké. Vypozorovat to můžete například z filmů, které sleduje, nebo třeba z knih, které čte. Někdy to může partnerka okrajově zmínit. Jindy nezbývá, než se zeptat nebo opatrně na toto téma při hrátkách přejít – uvidíte její reakci. 

Kde koupit pomůcky na erotické svazování?

Erotické pomůcky na svazování při sexu seženete různě v sex shopech. Je dobré nakupovat ve specializovaných prodejnách a e-shopech nebo kamenných sex shopech.

Není vhodné použít například lano, které koupíte v zahradnictví. Nemusí být vůbec příjemné, a navíc může způsobit podráždění kůže nebo alergickou reakci. 

Patří k bondage vždy i sex?

Sex není při svazování a bondage podmínkou. Mnoho párů využívá svazování jako součást předehry, která k sexu vede, ale není to podmínkou. Jiné submisivní ženy zase mají rády, když jsou přímo při sexu spoutané a cítí bezmoc.

Jindy může být bondage samostatnou praktickou bez sexu. Záleží tak, jak si svazování v páru nastavíte.

Sbírka metod na zvětšení a rozšíření penisu

O autorovi

Beáta Benešová

Beáta Benešová

Jsem redaktorkou tohoto erotického magazínu již více než 5 let. Ráda experimentuji a testuji osobně erotické pomůcky, na něž, poté vytvářím recenze. Otestovala jsem se svým partnerem a sama přes 40 erotických pomůcek. Mám velmi ráda sex, ale i svého přítele, kterému jsem 100% věrná.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..