Závislost na sexu nemusí být nemoc, hypersexualita je běžná

Závislost na sexu nemusí být nemoc, hypersexualita je běžná
Luxusn�­ vibr�¡tory R�¯�¾ov�½ slon

Pojem „erotoman“ vzbuzuje různé představy. Každý ví, že erotomanie má něco společného se sexem, možná až chorobnou touhou po sexu. Ano, takto to skutečně je, erotoman je člověk, který má nadměrné až chorobné sexuální pudy – to je jeden z výkladů pojmu. Ten druhý je, že se jedná o člověka, který je milně přesvědčen, že je milován jinou osobou, kterou sám chorobně miluje.

Podle zjištění vědců z Univerzity Bena Guriona mohou za všechny geny, konkrétně jejich kombinace označená jako D4. Ta ovlivňuje reakci mozku na dopamin, tedy hormon rozkoše.

Dokonce natolik, že jí neustále ukazuje projevy své náklonosti. Postupem času pouhá náklonost dojde do bodu neukojitelné touhy po fyzickém kontaktu. Erotomanie je navíc často „láskou na první pohled“, u erotomanů totiž propuká zamilovanost často okamžitě a může trvat až několik let. Existují však případy, kdy vydrželi erotomani celý život pouze u jednoho subjektu své sexuální touhy.

Jak se erotoman většinou projevuje?

Poznáte to docela jednoduše. Jestliže jste muž, který nadměrně miluje ženy a neváhá jít často až za hranice možností jen proto, aby byl v jejich blízkosti, nebo pokud se u vás projevuje prudká touha po dobývání žen, máte pravděpodobně sklony k erotomanii. Ti opravdoví erotomani však zacházejí mnohem dál, než byste si mohli myslet – až za hranici rozumu.

Erotoman je často hnán nejen fyzickou touhou, ale i opravdovými city. Na druhou stranu se v něm dokáže vzbudit obrovská touha i tehdy, kdy se žena jen nepatrně dotkne svých úst nebo si hraje s vlasy – je to pro něj jasný důkaz zájmu.

Všechno většinou začíná zamilovanými emaily, malými dárečky a vzkazy. Možná by se na první pohled mohlo vše zdát až nevinné, ale opak je pravdou. Jakmile dojde ke snaze o osobní kontakt, začíná pro oběť erotomana doslova peklo. Erotoman je totiž tak silně přitahován, že nezná vlastních omezení, rázem pro něj neexistují žádné hranice. Je hnán touhou po fyzickém kontaktu a sexu.

TIP: Erotomani se často vyžívají v erotických hračkách, vyzkoušejte některé taky. Co třeba jeden z vibrátorů pro nepřekonatelné rozkoše vaší partnerky?

Hypersexualita není erotomanie ani závislost na sexu

Možná máte právě představu, že každý abnormálně zvýšený zájem o sex je vlastně chorobný. Není to však pravda, je třeba rozlišovat mezi erotomanií a hypersexualitou. Hypersexualita jako zvýšený zájem o sex, se projevuje jak u žen, tak u mužů. U žen se s ní můžeme setkat pod pojmem nymfomanie, u mužů pak satyriáza. Rozumíme tím velmi časté nebo náhlé sexuální nutkání.

  • nutkání po pohlavním styku s cílem snížit vlastní psychické vypětí
  • velmi impulzivní chování
  • vyhledávání častých sexuálních kontaktů
  • zvýšená iniciace pohlavního styku
  • frustrace z nedostatečného sexuálního uspokojení

Takové jsou příznaky hypersexuality. Většina osob, které si o sobě myslí, že trpí erotomanií, jsou ve skutečnosti jen velmi hypersexuální. Hypersexualita sama o sobě není až tak nebezpečná, protože daný jedinec se často dokáže ovládat, na rozdíl od erotomanie, kde zachází až za hranice rozumu a jedná na základě pudu – což může být až nebezpečné.

V případě hypersexuality se vyskytuje větší zájem o sex, osoby jsou častěji a intenzivněji vzrušeny a projevuje se u nich i horší kontrola nad sexuálním chováním. Často pro své uspokojení používají různorodé masturbační pomůcky.

Výhody erotomanie

Je dobré si uvědomit, že erotomanie nebo sexuální hyperaktivita nemusí mít jen samá negativa, ba právě naopak! Přináší s sebou i prokazatelně pozitivní výhody. Samozřejmě v případě, kdy se nejedná o poruchu – chorobné jednání, které jedinci brání žít normální život. Pokud se jedná o slabší formu erotomanie nebo běžnou hypersexualitu, jsou tito jedinci často vitálnější, psychicky vyrovnanější a zdravější.

  • vzhledem k pravidelnému sexu jsou zdravější varlata, penis i prostata
  • lidé s častým sexuálním stykem netrpí na problémy s erekcí
  • při pravidelném vyvrcholení se u mužů lepší kvalita spermatu a zvyšuje tvorba spermií
  • jak je známo, sex produkuje dopamin – hormon štěstí – užíváte si tak šťastnějšího života a psychické pohody

Upadá váš vztah do stereotypu a sex už není tak intenzivní jako dřív? Vyzkoušejte několik tipů, jak si sex doma oživit – budete překvapeni, co všechno můžete okusit.

Erotomani v řadách známých osobností

Erotomanie se nevyhnula ani známým osobnostem, naopak je velmi rozšířená. Velmi často se totiž objevuje u herců, zpěváků a podobných umělců. Jedním ze slavných, kteří v minulosti trpěli erotomanií nebo spíše hypersexualitou, je například Colin Farrell – ten se léčil ze závislosti na sexu a alkoholu. Podobným případem je i Charlie Sheen, kterého jedna z jeho milenek nakazila virem HIV. Z žen můžeme zmínit například Lindsay Lohan, která se léčila z nymfomanie.

Hypersexualita je skutečně častější, než by se mohlo zdát. Ne vždy je nebezpečná a v mnoha případech ji můžete poměrně uspokojivě krotit. Mnoho erotomanů k tomu využívá i různých sexuálních pomůcek, právě ty jim pomáhají se dostatečně uspokojit a zklidnit tak své libido.

Pro erotomany jsou ideální erotické pomůcky

Protože erotomani a lidé s hypersexualitou myslí velmi často na sex – a velmi aktivně ho také provozují, může se jím omrzet. Tito lidé nesnáší stereotyp v sexu, využívají tak různé erotické pomůcky pro zintenzivnění zážitku a mění ho každým okamžikem v nevšednost. Inspirujte se a změňte v nevšednost také své vlastní sexuální zážitky. Navíc můžete společně s partnerkou či partnerem zažít novou zkušenost, která se vám bezesporu zalíbí.

�ervená mu�írna - Růžový slon

O autorovi

Beáta Benešová

Beáta Benešová

Jsem redaktorkou tohoto erotického magazínu již více než 5 let. Ráda experimentuji a testuji osobně erotické pomůcky, na něž, poté vytvářím recenze. Otestovala jsem se svým partnerem a sama přes 40 erotických pomůcek. Mám velmi ráda sex, ale i svého přítele, kterému jsem 100% věrná.

Přidat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.