Kdy je správný čas na první sex?

Kdy je správný čas na první sex?

Problémy s erekcíChodíte-li s dívkou nějakou chvíli, napadla Vás už věc, jak posunout vztah o kus dál, a jestli je vůbec ten správný čas na to posunutí se k prvnímu sexu. Kdy je moc brzy pro první sex? A kdy naopak moc pozdě?

Svou holku milujete, chodíte s ní nějakou dobu, jste spokojeni a je logické, že se s ní chcete milovat. Jenže se bojíte, že přítelkyně bude mít na celou věc jiný názor? Nechcete jí svou touhou vylekat? Kdy vlastně je správný čas pro to, mít první sex? Přijde Vám to jako blbost se tím zaobírat? Pak riskujete, že budete sex vyžadovat brzy a vztah, který byl jinak dobrý, se rozpadne. U tohoto kroku, který je v životě jeden z těch důležitých kroků, je nutno dost přemýšlet.

Vyžeň nudu z ložnice - 720x90

Čas na první sex? Kdy?

Hodně záleží i na věku Vašem a věku Vaší přítelkyně. Máte-li patnáct, šestnáct či sedmnáct let, sex na prvním rande byl měl být tabu. V takto nízkém věku nejde o to, najít si partnera a navázat dlouhodobý a vážný vztah, který bude skvěle klapat do konce života. Může se tak klidně stát, že týdně budete mít nový objev, s nímž budete provozovat sex, ale vážný vztah nenavážete s žádným z daných objevů. S partnerkou se víc seznámit, zjistit o co jí jde, co chce, jaká je a podobně. Člověk starší (okolo třiceti) už na vztahy má pohled jiný, než měl v době začátků randění.

Někdy se s danou ženou vyspí hned na první schůzce, jindy na druhé, třetí, čtvrté. Pokud jste si navzájem sympatičtí, chodíte spolu už několik měsíců či dokonce rok a stále nedošlo na milování, je to maličko divné. Nicméně i když se muž a žena spolu na první schůzce vyspí, může jim vztah vydržet až do konce života.

První sex by se neměl nijak uspěchat

Odborníci radí počkat se sexem minimálně měsíc poté, co jste se seznámili. Měsíc je doba na to, abyste svou partnerku relativně poznali. Jeden měsíc je dobrý i proto, že partnerka nabude dojmu, že jen tak snadno s někým nevyspíte, nebude Vás tak považovat za člověka, který myslí jen na jednu věc. Vztah vždy posílí, zocelí a upevní první sex. Najednou si budete blízcí a to na úplně jiné rovině. Stávají se z vás partneři, kteří se znají důvěrně. I kvůli tomu je dobré si první sex promyslet a nespěchat na něj. Hodně záleží i na Vašem momentálním pocitu, jak rychle se s přítelkyní sbližujete, jak si rozumíte, jestli je to pro vás žena, se kterou chcete být víc a víc či je to jen milenka, pro krácení volných chvílí.

První sex o něčem vypovídá. O čem vlastně?

Jak Váš vztah bude fungovat, to vypoví první sex. Je možno, že už jste v životě zažili takovou chvíli, kdy svou partnerku ještě moc dobře neznáte, vyspíte se s ní a ihned poté máte pocit, že ona je ta pravá, že se jí nevzdáte. Moderní doba nám ukazuje, že se řídíme především rozumem, který partner bude ten pravý. Nesmíme však zapomínat i na pocity a na vlastní intuici, ta je důležitá. Zvlášť důležité jsou ty pocity, které nám dávají ty nejdůležitější signály, kterými se obecně řídíme. Když je partnerka v oblasti sexu dobrá a vzájemně si vyhovujete, pak je to jasný signál, že jste se ocitli na cestě k dobrému vztahu.

Ovšem pozor! Skvělý sex neznamená automatickou záruku toho, že Váš vztah bude rovněž skvělý. V posteli to sice může být skvělé, ale běžný život je nic moc. Vztah potom končí, i když sex je dobrý, ale není to vše. Protichůdná varianta je, že si dva lidé perfektně rozumí, jsou spokojení, podnikají nejrůznější aktivity, ale jakmile dojde na postel a první sex, zjišťují, že to neklape. A jaké mohou být příčiny nedokonalého sexu? Může to být strach, stud, nebo například příliš velká očekávání, která se nevyplní. Mnoho lidí je při prvním sexu nervózní, to je jasné. Počítejte proto s tím, že se všechno nemusí povést na jedničku a nemusí být všechno takové, jak jste si plánovali.

Při prvním sexu se mnoho lidí zabývá až příliš sebou, jestli něco nekazí, jestli dělají vše dobře. Na samotného partnera pak zapomínají. Ať už se řadíte do skupiny první nebo druhé, myslete na to, že první milování je velmi důležité, často víc důležité, než si původně myslíte.

Kdy začínat s pohlavním životem?

U chlapců mezi patnáctým až dvacátým rokem je toto téma velmi časté. Kdy je ten vhodný čas na to mít první sex? V tomto věku je naprosto normální toto téma řešit. Řeší se, jestli je správná doba, jestli to nebude bolet, jak to celé bude vypadat, jak se na první sex připravit, je možné, že kluk svou partnerku zklame a podobně. Ten správný věk, kdy jsou mladí jedinci na sex připraveni, není možno jednoznačně určit. Zákon však stanovuje, že mladí lidé se mohou legálně milovat v 15. letech věku. Zákon však neříká, že úderem patnáctých narozenin musíte ihned začít se sexem.

Někteří jedinci si své poprvé nechají na osmnáctý rok, jiní nacházejí toho pravého či tu pravou až později, ve třicet a víc. Když je Vám 25. let a stále nemáte poprvé za sebou, nezoufejte, rozhodně to nevypovídá nic o tom, že byste byli nenormální. Nemusíte ani v co nejkratší době s tím něco dělat! Je lepší vyčkat na toho pravého, u kterého jste si skutečně jistí. Nebudete pak litovat, jako někteří, kteří své poprvé uspěchali.

S kým poprvé prožít?

Někteří lidé své poprvé zažívají s člověkem, se kterým nějakou dobu chodí, kterého milují, vědí o něm, že je to právě on, se kterým své poprvé prožít chtějí. Jsou však lidé, kteří tohle nijak extra neřeší, prostě se vyspí s prvním, kdo se namane. Chystáte se prožít své první milování? Pak dejte dostatek času výběru toho správného partnera. Měli byste vybírat partnera takového, se kterým se znáte, už spolu chodíte, vzájemně si důvěřujete, milujete se.

I když toto všechno máte, stále to není povinnost k milování, nemusíte na sex být připraveni. Sami si určujete, kdy je ta nejlepší doba, kdy jste si naprosto jistí, že litovat nebudete. Musíte vědět, že právě ONA, je ta, která je ta pravá. Nenechte se nikým a ničím do něčeho, co je Vám nepříjemné tlačit či dokonce nutit.

O autorovi

Beáta Benešová

Beáta Benešová

Jsem redaktorkou tohoto erotického magazínu již více než 5 let. Ráda experimentuji a testuji osobně erotické pomůcky, na něž, poté vytvářím recenze. Otestovala jsem se svým partnerem a sama přes 40 erotických pomůcek. Mám velmi ráda sex, ale i svého přítele, kterému jsem 100% věrná.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..