Sex při menstruaci – je to hygienické nebo ne?

Sex při menstruaci - je to hygienické?

Zpestření milostných hrátekPřemýšlíte nad tím, jaký vlastně je sex při menstruaci? Na tuhle otázku máme odpověď, vyzkoušejte a uvidíte. Jsou lidé, kteří sex během menstruace sex praktikují běžně. Jiní se ještě neodhodlali a jen tak neodhodlají. Jaký je sex během menstruace? Nese to sebou nějaká rizika? Nebo to vše, co se traduje, jsou jenom pověry?

 

Vyžeň nudu z ložnice - 720x90

Nečekané potěšení či naprosté tabu?

Jak to teda je? Znáte to pořekadlo, kolik existuje lidí, tolik je chutí. Sex při menstruaci je tak vnímán každým jinak. Někdo jej provozuje a to zcela bez zábran, jiný si to neumí představit a další naopak sex při menstruaci prožívá nejintenzivněji a cíleně jej vyhledává.

Lidé mají odjakživa mnoho předsudků a i to je do jisté míry odrazuje od toho vyzkoušet sex při menstruaci. Menstruující žena se dokonce v některých zemích bere jako žena nečistá a žáden muž se jí v ty dny nedotkne. Existují i také extrémy, kdy žena během menstruace je v odděleném prostoru, kde žije. Odborníci se shodují na tom, že pohlavní styk v průběhu menstruace nijak zdraví neškodí. Nutností je, že respektujete specifika, která sebou tento sex přeci jen přináší.

Sex při menstruaci a psychická bariéra

Není problém zdravotní, ale spíše je to celé v psychice a to jak ženy, tak muže. Žena si během menstruace nepřijde nijak atraktivní, zadržuje se v těle voda, jsou mírně oteklé a vůbec ne přitažlivé. Jedno pozitivum přeci najdeme. Ženě se zvětší prsa a vypnou se. Při menstruaci dál bolí břicho, doprovází to křeče, ženy jsou unavené, na obličeji se mnohou objevit pupínky či krupice. Ovšem muži jsou muži a věci, které nám ženám přijdou naprosto hrozné, oni neřeší a nevnímají je.

Výhody sexu při menstruaci

Co se týče hormonálního stavu ženy, je sex při menstruaci zcela vhodný. A tyto výhody oceňují jak ženy, tak i muži. V menstruační době se ženské hormony dostávají do určité hladiny. Tím se přirozeně zvýší ženské libido a vzrůstá tak chuť na milování. V období periody je žena citlivější na doteky. Intimní partie doslova křičí po dotecích, prostě ideální doba na sex. Během menstruace se objevuje řada nepříjemným projevů, právě sex na ně působí blahodárně. Ženy navíc krvácejí různě silně. Některé mívají slabé krvácení a ví přesně, kdy krvácejí slabě či prakticky vůbec. Nejčastěji to bývá k večeru nebo v noci.

Úleva od bolesti

Menstruace je pro některé ženy bolestivá, to často ví i muži. Sex během menstruace jim může pomoci od pocitů pnutí, od bolesti či od křečí. Orgasmus vyplavuje hormony, které pomáhají tlumit bolest a také zmírnit křeče. Sex má podobný efekt i ve chvíli, kdy Vás trápí silná migréna. Spermie totiž v sobě mají hormony, které umí dělohu uvolnit a tak způsobují rychlejší pročištění. Krev z těla ženy odchází rychleji a tím pádem bude i kratší menstruační období. A upřímně, která žena by tohle nechtěla!

Pověry spojené s menstruací

Sex během menstruace je stále opředen mnoha pověrami. Společnost jej ještě nepřijala a je často i těžké to probrat s důvěrnými kamarádkami. Neví se toho o něm tolik a právě to může být omyl. My se nyní zaměříme na otázky, které se často kladou v souvislosti se sexem během periody.

Otěhotnění při menstruaci

Mnoho lidí si myslí, že když mají sex během menstruace, tak nehrozí, že by žena otěhotněla. To není pravda, i během menstruačního cyklu je možnost, že žena otěhotní. I když je ta pravděpodobnost menší, stále existuje. Spermie umí v pochvě za příznivých okolností přežít i dva či tři dny. Dojde-li u ženy v tomto období k ovulaci, pak nemůžeme s jistotou vyloučit, že nedojde k oplodnění vajíčka.

Nákaza pohlavně přenosnými chorobami

Další pověra, která se rozšiřuje, je, že když provozujete sex během menstruace, nemůžete se nakazit pohlavní chorobou. A to je přesně opačně! Při menstruaci se vyplavuje krev. A tato krev je tělní tekutina, tudíž jsou v ní další sekrety. Objeví-li se virus HIV, syfilis, chlamydie nebo jiné nemoci, které se přenáší pohlavním stykem, je zde riziko, že partner bude nakažen. Jedná-li se o herpes, tak riziko infekce ještě vzroste ve chvíli, kdy je sex prováděn během periody. Vždycky tak dbejte na to, aby byl Váš sex bezpečný. To je dobré dodržovat vždy!

Sex při menstruaci. Jak na to?

Přinášíme pár rad, jak na to. Dodržujte hygienu! Tu musíte dodržovat při kterémkoliv sexu, ale při sexu během menstruace toto pravidlo platí dvojnásobně! Nemyslíme teď to, že během takového sexu se může znečistit oděv, prostěradlo či povlečení. Když žena menstruuje, jsou její rodidla otevřená, tudíž k infekcím více náchylná. Pochva má funkci samočisticí, jenže v těchto chvílích se pochva sama nečistí. Před pohlavním stykem si dopřejte oba dva sprchu a sprchujte se také po sexu. Proto je nejlepší, když použijete kondom. Nejen kvůli pohlavním chorobám, které jsme výše zmínili, ale také kvůli infekcím.

Doporučované polohy

Které polohy je lepší vynechat? Kterých se naopak držet? Existují polohy, které jsou pro ženu pohodlnější a lepší. Polohy volte tedy takové, kdy žena leží na zádech a má pánev výš, jak nohy. Abyste neušpinili povlečení a prostěradlo, dejte pod ženu ručníky. Navíc také můžete zvolit místo, které je snadno čistitelné, koupelna a podobně. Jinak není nutno dodržovat nic zásadního. Existují i určité páry, kterým menstruace nebrání v orálním sexu.

U orálního sexu si opět můžete malinko pomoci. Ve chvíli, kdy si žena zavede tampón, může se muž věnovat jejím stydkým pyskům, klitorisu. Riziko, že se přenese infekce, nebo se partner znečistí krví, se tak minimalizuje.

Sex během menstruace? Přinášíme praktické rady!

Nechcete se omezovat při menstruaci? Okolo sexu během těhotenství staví bariéry je psychika a určité předsudky. Máte-li po ruce sprchu, nic nebrání tomu, abyste se oddávali hrátkám, jak chcete. Pro jednou se překonejte a vyzkoušejte sex během menstruace. Může Vás to překvapit, navíc je to intimní záležitost, která posiluje partnerský vztah a sbližuje jej.

Víte, co jsou to soft-tampony? Koupíte je v sex-shopech či v lékárnách. Vyrábí se z přírodního materiálu, skvěle sají, podobně jako houbičky. Fungují tak, že si je žena před pohlavním stykem zavede do pochvy, podobně jako běžný tampon. Tento soft-tampon musíte zavést hluboko do pochvy, k samotnému děložnímu čípku. Na nějakou chvíli se tak zastavuje krvácení, jelikož tento tampón nasakuje krev. Navíc nebrání při pohlavním styku.

Může také nastat situace, že se žena dostatečně nezvlhčí. Pak využijte pomocníka v podobě lubrikantu. Existují však situace, kdy sex během menstruace zkrátka možný není. Partner má ke krvi vyložený odpor, dělá se mu při pohledu na krev špatně či dokonce omdlévá. Nic by se nemělo lámat přes koleno, sex během menstruace je o vzájemné důvěře a o intimitě. Jestliže bude sex příjemný pro Vás oba, budou ho oba partneři také chtít.

O autorovi

Beáta Benešová

Beáta Benešová

Jsem redaktorkou tohoto erotického magazínu již více než 5 let. Ráda experimentuji a testuji osobně erotické pomůcky, na něž, poté vytvářím recenze. Otestovala jsem se svým partnerem a sama přes 40 erotických pomůcek. Mám velmi ráda sex, ale i svého přítele, kterému jsem 100% věrná.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..