Závislost na sexu – Jak to doopravdy je?

Závislost na sexu – Jak to doopravdy je?

Závislost na sexuOblíbili jste si sex? Kdo by si jej neoblíbil, že. Člověk se však může stát závislým na sexu. Kdy se sex stává nebezpečný? Jak se projevuje závislost na sexu? A jak takovouto závislost léčit? Na vše odpovíme a poradíme Vám!

Závislost na sexu někteří lidé berou jako důvod k pobavení a k dobrému vtipu, jiný jej zase berou jako sobeckou výmluvu, proč byl protějšek nevěrný.

Vyžeň nudu z ložnice - 720x90

Opravdu závislost na sexu existuje?

I lékaři a psychologové měli s tímto problém, dlouhou dobu totiž závislost na sexu odmítali a jako skutečný problém jej neuznali. Tím pádem také nebyl důvod k jakékoliv léčbě, když problém neuznávali. Závislost na sexu opravdu existuje. Průlom nastal v době devadesátých let a to dost možná i díky populárnímu americkému herci Michaelu Douglasovi. Ten se v této době z této nemoci léčit. I světový golfista Tiger Woods se přiznal k sexuální závislosti a léčil se z ní.

Příznaky závislosti na sexu

Když s partnerem provozujete sex často, někdy i denně, či víckrát za den, ještě to nemusí znamenat, že jste závislí na sexu. Problém ovšem začíná ve chvíli, kdy sex potřebujete tak moc, že se to stane Vašim hlavním cílem. Celé měsíce a někdy i roky nemyslíte na nic jiného, než jenom na sex. Podle odborníků jsou hlavní příznaky závislosti na sexu tyto:

  • Touha po sexu, neovladatelná, i když necítíte sexuální vzrušení – sex nechce tělo, ale Vaše mysl
  • Masturbovat či sexy vyhledávat každý den, několikrát denně
  • Závislí mohou mít několik sexuálních partnerů, množství může být opravdu velké, až několik desítek, jiní zase mají jednoho partnera a zvýšenou potřebu sexu řeší masturbací, která je prováděna několikrát za den
  • Většinu partnerů ani blíže dotyčný závislý nezná, potřebuje jen sex, nechce se jimi zaobírat
  • Potenciální sexuální partnery shání kdekoliv (internet, bar, ulice či placený sex) a věnuje se tomu opravdu denně či téměř denně
  • Touha po sexu je tak silná, že pokud jej nemá dotyčný víc jak 24 hodin (mnohdy stačí kratší doba) tak pociťují abstinenční příznaky (podrážděnost, nezvladatelné chování, agresivita, nervozita….). Dotyčný může použít i náhrady, například masturbaci, porno, sex po internetu nebo sex po telefonu a jiné.
  • Když dojde k sexu a orgasmu, uspokojení se dostaví, ale trvá jen krátkou chvíli. Za chvíli po uspokojení, člověk, který je závislý, uvažuje nad tím, jak najít další možnou příležitost, k sexuálnímu aktu či k nadměrné masturbaci

Léčba závislosti na sexu

Jako každá jiná závislost, se i závislost na sexu projevuje neustálou a dlouhodobou touhou po dané věci. Léčí se proto i stejným způsobem. Důležitý je pobyt v léčebném zařízení, které je uzavřeno, tím se dosáhne dlouhodobé abstinence a to nejen od sexu, ale i od masturbace, porna a podobně. Navíc k tomu vše probíhá pod lékařským dohledem a také pomocí.

Jak to máte vy se závislostí na sex? Vyžadujete jej vícekrát jak 3x za den? Podělejte se o své názory do komentářů.

O autorovi

Beáta Benešová

Beáta Benešová

Jsem redaktorkou tohoto erotického magazínu již více než 5 let. Ráda experimentuji a testuji osobně erotické pomůcky, na něž, poté vytvářím recenze. Otestovala jsem se svým partnerem a sama přes 40 erotických pomůcek. Mám velmi ráda sex, ale i svého přítele, kterému jsem 100% věrná.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..