Vše o nemoci AIDS – Diskuze, léčení, video

Vše o AIDSOnemocnění AIDS známe téměř třicet let. I za tu poměrně dlouhou dobu však okolo nemoci panuje mnoho mýt, předsudků či špatných informací.

Na tuto nemoc stále umírají sta tisíce lidí. Tato nemoc tak straší mnoho lidí. Vědci stále přemýšlejí nad účinným lékem, který by dokázal tuto nebezpečnou nemoc vyléčit.

Vyžeň nudu z ložnice - 720x90

Co je to AIDS?

Acquired Immune Deficiency Syndrome, to anglická slova, která se ukrývají pod zkratkou AIDS. Česky to znamená syndrom získaného selhání imunity. Nemoc byla popsána roku 1981 americkým lékařem Friedmanem-Keinem. Od tohoto roku je to nemoc, která je jednou z nejobávanějších na světě. Pořád je tato nemoc totiž nevyléčitelná. Nemoc způsobuje virus HIV a jako hlavní prevence před touto nemocí se uvádí kondom.

Původ nemoci AIDS

Jak doktor Friedman-Kein na tuto nemoc vůbec přišel? Našel Kaposiho sarkom u dvou homosexuálně orientovaných mužů. Je to kožní nádor a u mladých lidí se vyskytoval opravdu sporadicky. Stejného roku se diagnostikovala pneumocystová pneumonie u dvou mladých homosexuálně orientovaných mladíků. Nemoc byla doprovázena jinými zdravotními problémy. Takovéto případy přibývali velmi rychle. Společné měli tyto případy jmenovatele, tedy rozvrat buněčné imunity. Od této chvíle se nemoc nazývá AIDS.

Přenos infekce HIV

HIV virus se přenáší třemi způsoby. Jako první je přes pomocí krve. Druhý je přenos za pomoci sexuálního styku a třetí je vertikální cestou, tedy z matky na plod. Virus HIV je ve všech tělních tekutinách. Najdete jej v moči, v potu, ve slinách, v krvi a podobně. Nebezpečí však hrozí jen při styku s krví, spermatem a mateřským mlékem. V jiných tělních tekutinách je vir ve velmi zanedbatelném množství, tudíž k přenosu nedojde a to ani tehdy, použijete-li lubrikační gel. Nakazit zdravého člověka nemůžete pomocí polibku, pomocí podání ruky či objetí. Ani hmyz nepřenáší vir HIV.

Epidemiologie

AIDS spadá do pandemie. Je to epidemie, která se rozšiřuje a zasahuje celé kontinenty. Některá čísla však děsí. Na celém světě koncem roku 2009 žilo téměř 31 milionů dospělých jedinců a 2,5 miliony dětí, kteří byli nakaženi HIV/AIDS. Zhruba 30 milionů lidí už bohužel na nemoc AIDS zemřelo. Česká republika měla na konci roku 2010 hlášeno 1522 osob HIV pozitivních.

Průběh nákazy

Ona totiž samotná infikace virem nestačí. HIV virus může v lidském těle přebývat docela dlouhou dobu a to dokonce roky či desítky let. A žádné problémy na sobě nepociťujete. Vir HIV v těle však není nečinný. Během těch let se vir množí a také snižuje počet CDA+ lymfocytů, které v krvi snižuje. AIDS jako nemoc se objevuje a propuká v lidském těle až ve chvíli, kdy se splní dvě podmínky. Jedna z nich je pozitivní test HIV viru v těle. Druhá podmínka je, že člověk začne mít zdravotní potíže, které však nejsou nijak specificky definovatelné.

Mezi ně řadíme například měsíc neustávajícího průjmu, kašel, který neustává, ztráta tělesné hmotnosti a to až o 10%, opakující se zápal plic a také Kaposiho sarkom. Poslední zmiňovaný se projevuje jako rudá až fialová vyrážka na těle. Je to nádor, který je způsoben herpesvirem. Na lidském těle se může objevovat kdekoliv. Objevit se může také v ústní dutině nebo v oku.

Prevence proti AIDS

Obrana proti AIDS? Doktoři mohou však léčit jenom projevy nemoci, bohužel ne příčinu samotné nemoci. Záleží také na druhu příznaků, na pečlivosti a také na velké pozornosti v léčení. Vše to hraje velmi důležitou roli a to v délce života nemocného jedince. Nejčastější bezprostřední příčinou smrti je zápal plic, který lidské tělo, takto nemocné, nezvládne. Lidé, kteří jsou nakaženi virem HIV je člověk jako každý jiný a má stejná práva na péči a léčbu, jako ostatní pacienti. Vůči takovémuto člověku nelze mít předsudky nebo být jakkoliv proti němu zaujatý!!

Video o nemoci AIDS

O autorovi

Beáta Benešová

Beáta Benešová

Jsem redaktorkou tohoto erotického magazínu již více než 5 let. Ráda experimentuji a testuji osobně erotické pomůcky, na něž, poté vytvářím recenze. Otestovala jsem se svým partnerem a sama přes 40 erotických pomůcek. Mám velmi ráda sex, ale i svého přítele, kterému jsem 100% věrná.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..