Lubrikační gely, aneb kdo maže ten jede – ONLINE SROVNÁNÍ

Lubrikační gely, aneb kdo maže ten jede - ONLINE SROVNÁNÍ

Lubrikační gel je jedna z nejčastěji využívaných erotických pomůcek, o které jste už určitě slyšeli. Víte ale, jaký je vhodný třeba právě pro vaše hrátky? Druhů lubrikačních gelů je celá škála, proto se jim teď alespoň krátce podívejme na zoubek.

Užití lubrikačních gelů

Lubrikační gel je erotická pomůcka, která napomáhá zpříjemnění partnerských hrátek. Snižuje totiž tření při milostném styku, čímž tedy řeší poněkud nepříjemné problémy s nedostatečně vlhkými dámskými genitáliemi. Mimo jiné tak zabraňuje i vzniku nepříjemných oděrek na dámských i pánských údech. To ale zdaleka není jediné jeho využití.

Vyžeň nudu z ložnice - 720x90

Milovníci análního sexu se bez lubrikačního gelu neobejdou. Rozhodně by jej neměli opomenout ani ti, kteří  užívání erotické pomůcky, jako jsou například vibrátory nebo vakuové pumpy.

Jednotlivé typy lubrikačních gelů

Lubrikační gely se rozlišují podle různých hledisek. První a nejzásadnější rozdělení je podle chemického složení lubrikantů, tedy podle toho na jaké bázi jsou vyrobeny. Známe lubrikační gely na vodní, olejové nebo silikonové bázi. Asi nejoblíbenější jsou lubrikační gely na vodní bázi, vzhledem k jejich příznivé ceně a faktu, že nijak neznečišťují povlečení postelí a nabízí vysokou kluznost. Důležitá je i jejich univerzálnost a velký výběr.

Lubrikační gely na vodní bázi
Neznečišťuje prádlo, rychle zasychají, nízká cena – NEJPRODÁVANĚJŠÍ

SUPERGLIDE Premium 100 ml

SUPERGLIDE Premium 100 ml
Cena: 249 Kč

Ověřit dostupnost produktu

Anální lubrikační gel 130 ml

Anální lubrikační gel 130 ml
Cena: 139 Kč

Ověřit dostupnost produktu

Hřejivý lubrikační gel 130 ml

Anální lubrikační gel 130 ml
Cena: 139 Kč

Ověřit dostupnost produktu

 

Silikonové lubrikační gely 
Pomalé zasychání, déle vydrží, velmi kluzký. Nejsou vhodné pro erotické pomůcky, ale pro erotické či jiné masáže

– Lubrikační gely se rozlišují podle různých hledisek. První a nejzásadnější rozdělení je podle chemického složení lubrikantů, tedy podle toho na jaké bázi jsou vyrobeny. Známe lubrikační gely na vodní, olejové nebo silikonové bázi. Asi nejoblíbenější jsou lubrikační gely na vodní bázi, vzhledem k jejich příznivé ceně a faktu, že nijak neznečišťují povlečení postelí a nabízí vysokou kluznost. Důležitá je i jejich univerzálnost a velký výběr.

– Z hlediska kluznosti se pak doporučují gely olejové. Oproti lubrikačním gelům na vodní bázi, zachovává kluznost déle a lépe. Nedoporučuje se však jeho užití společně s prezervativem či erotickými pomůckami, protože by mohlo dojít ke zdravotním problémům. U kondomu pak i k jeho selhání.

HOT Exxtreme glide 100 ml

HOT Exxtreme glide 100 ml
Cena: 299 Kč

Ověřit dostupnost produktu

Olej Čokoláda 130 ml

Olej Čokoláda 130 ml
Cena: 159 Kč

Ověřit dostupnost produktu

Pjur Woman Bodyglide 100 ml

Pjur Woman Bodyglide 100 ml
Cena: 289 Kč

Ověřit dostupnost produktu

To nejlepší z obou uvedených pak představují lubrikační gely na silikonové bázy. Jejich kvalita se mimo jiné odráží na citlivosti k pokožce a dlouhé výdrži.

Dělení lubrikačních gelů podle vůně

Dalším faktorem, podle kterého dělíme lubrikační gely je i vůně. V kolika vůních byste gely sehnali? To rozhodně nespočítáme na prstech jedné ruky. Jisté ale je, že na svoje si přijde opravdu každý. Třešničkou na konec pak mohou být gely hřejivé, které napomáhají lépe stimulovat vnější pohlavní orgány, a gely chladivé, které si ocení především rychlíci, kteří mají problém s předčasnou ejakulací.

O autorovi

Beáta Benešová

Beáta Benešová

Jsem redaktorkou tohoto erotického magazínu již více než 5 let. Ráda experimentuji a testuji osobně erotické pomůcky, na něž, poté vytvářím recenze. Otestovala jsem se svým partnerem a sama přes 40 erotických pomůcek. Mám velmi ráda sex, ale i svého přítele, kterému jsem 100% věrná.

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..