Je stále víc a víc žen, které si touží nechat svá prsa zvětšit. Existují však i takové ženy, které si přejí opak pro své vnady, chtějí zmenšit prsa. Co můžete od takovéto operace čekat? A jaké jsou důvody k tomu, aby si žena zmenšení prsou přála?
Upřímně, téměř žádná žena není se svým tělem spokojená. Nelíbí se jim například zadeček, stehna, bříško či prsa. Mnoho žen chce mít prsa pevná, dobře tvarovaná a taky plná, jako je mají všechny modelky na předních stránkách magazínu.
Existují však i takové ženy, které chtějí, zmenšit prsa. Ženy, které mají pocit, že jsou jejich ňadra malá, mají psychické obtíže, nepřipadají si dostatečně sexy.
TIP: Pokud se chcete dozvědět podrobné informace, jak zvětšit poprsí i bez plastické operace, doporučujeme navštívit stránky BigBreast.cz
Mít velká prsa nemusí tak výhodné
Velká prsa naopak ženám mohou působit řadu zdravotních komplikací. Ženy, jejichž hrudník je více vyvinutý, mají problémy se zády, záda je velmi bolí, což je nepříjemné. Pomůže plastický chirurg, který ženě ňadra zmenší tak, aby už zdravotní obtíže nepřetrvávaly.
Víme, jak získat pevnější a vetší prsa bez plastické operace
Ženské tělo se během vývoje mění a může až dojít ke zvětšení prsní žlázy. A to může dospět až do takové fáze, kdy je velikost neúnosná a nepřirozená. Takto se mohou ňadra zvětšit v době puberty, při gynekologických onemocnění, při hormonálních onemocněních, při přibírání na váze, při kojení. Zvětšení prsou, které je výrazné se nazývá hypertroru prsní žlázy. Gigantomanie je pak název pro to, když ňadra mají gigantické rozměry.
Důsledky příliš velkého poprsí
Problémy fyzické, ale i psychické se objevují u žen, které se trápí s příliš velkými ňadry. Takovéto ženy společensky mají problém se uplatnit, partnerské vztahy se jim daří navazovat jen velmi obtížně. Hodně se objevují také zdravotní rizika, která se pojí s velkými ňadry.
Problémy s páteří, s celkovým držením těla. Mohou se opakovat záněty, pod prsy a na jejich spodní straně se mohou objevovat plísňové infekce a ekzémy. Kůže se často zapařuje, vlivem velkých prsou.
Když partner odmítá sex: 10 Tipů pro nabuzení
Zaznamenat můžete i potíže dechového původu. Zdravotní problémy, které se opakují a jsou stále častější a častější jsou mnohdy důvodem k tomu, že se žena rozhodne podstoupit redukční mammaplastiku neboli zmenšení prsou. Ženy, které se rozhodnou pro tuto operaci pak přicházejí na plastickou kliniku, kde se takto operují desítky klientek během jednoho roku.
Zmenšení prsou – redukční mammaplastika
Zvětšení ňader je zásah do lidského těla. Proto takováto operace není vhodná pro všechny ženy. I zmenšení prsou je chirurgický zákrok, který není určen pro každou ženu. Je nutné konzultovat Vaše přání s lékařem, který Vás pozve na konzultaci. Zde se probere, jestli velká ňadra přináší problémy spíše psychického rázu, popřípadě zdravotního. Lékař dále bude zkoumat stav Vaší pokožky a také její elasticitu.
Rovněž musí zkontrolovat zdravotní stav ženy celkově. Jste-li žena vyššího věku, před operací musíte podstoupit také mamografické vyšetření prsou. Jako pacientka se můžete během konzultace zeptat na vše, co Vás zajímá. Lékař Vás také během konzultace seznámí s možnými riziky a komplikacemi.
TIP PRO MUŽE: Podívejte se, jak mužská masturbace pomáhá k zdravějšímu sexu a životu
Při operaci může dojít k několika komplikacím. Například infekce, špatné hojení jizev, zhoršení citlivosti prsního dvorce, krvácení a podobně. Zmenšení prsou neboli redukční mammaplastika je operace, proto se provádí v celkové narkóze. Operace má za cíl odstranit přebytečné prsní tkáně.
Lékař nejdřív vyměří a následně kožní řezy zakreslí. Potom přichází na řadu tvarování menších prsou. Zbytkové krvácení odvádí dreny, které se zavádějí po operaci. Prsa se fixují obvazem a pacientka musí, podobně jako u zvětšení prsou, nosit speciální podprsenku. A to po dobu šesti týdnů. Čtrnáct dní po operaci se vytahují stehy.
NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak vybrat správný vibrátor + srovnávač těch nejlepších kousků
První dny po operaci prsa mohou být oteklá a také se objevují modřiny, s tím je nutno počítat. Vše však do pár dní zmizí. Nemá-li žena nijak fyzicky těžké zaměstnání, do práce může nastoupit relativně rychle, obvykle je to do jednoho týdne. Sport je dobré provozovat až po třech měsících, od operace.
Jizvy po operaci prsou
Zmenšení prsou je chirurgický zákrok a ten se neobejde bez jizev. Podle toho, jak se zákrok vyvíjí se jizvy mohou objevit. A to okolo prsních dvorců či svisle dolů od dvorců, popřípadě se jizva může objevit ve tvaru T. Jizvy bývají ihned po operaci červené a také vystouplé.
Plastická operace prsou přináší i některá rizika se kterými byste měli počítat
Časem však dochází k tomu, že se zploští a také vyblednou. Je tedy zejména na Vašem těle, jaký bude konečný stav jizev. Můžete jejich zploštění a vyblednutí podpořit a to třeba tím, že budete využívat prostředky k zmírnění jizev. Půl roku po operaci prsou se doporučuje jizvy nekontaktovat se sluncem.
Nejčastější dotazy ke zmenšování prsou
Zmenšení prsou hradí pojišťovna?
Cena zmenšení prsou je individuální, je vždycky důležité, kde se bude zákrok provádět, ceny se liší. Můžete si však říci alespoň přibližnou cenu, ta je okolo 30 000 korun.
Redukční mammaplastiku může uhradit i pojišťovna, jestliže trpí pacientka vážnými zdravotními obtížemi. Pojišťovna může na tento zákrok přispět. Opět záleží na jednotlivém případu.
Jaká žena je vhodná kandidátka?
Tento chirurgický zákrok se nedoporučuje ženám a dívkám do dvaceti let. A proč? Očekává se, že prsa mohou ještě růst a z toho důvodu by musela proběhnout operace. Aby žena byla pro operaci vhodná, musí být v pořádku psychicky i fyzicky. Rovněž by měl být dokončen růst ňader, aby se žena právě vyhnula další operaci.
Kojení a zmenšení prsou?
Má zmenšení prsou nějaký vliv na kojení a také na mateřství? Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět, lékaři se zde v názorech liší. Někteří zastávají názor zásadně proti, jiní lékaři v tom žádný problém nevidí. Proto je asi vždycky lepší tento zákrok podstoupit až ve chvíli, kdy již máte děti.
Výsledek zmenšení prsou
Operace je trvalá, bohužel nemůžete ovlivnit čas a gravitace, které obě mají vliv na Vaše ňadra. Může dojít k poklesu ňader a to zejména s přibývajícím věkem. Je nutno dodržet všechny doporučení lékaře, jedině tak si zajistíte ten nejlepší výsledek operace.
Výběr plastického chirurga
Chcete tento zákrok podstoupit? Máte ještě jednu povinnost a to docela důležitou. Najít vhodného a dobrého plastického chirurga. Operace ve velké míře zvedne Vaše sebevědomí. Když se nepovede, může jej snížit a nadobro poškodit.
Zjistěte si, kdo ve Vašem okolí provádí tyto zákroky. Máte-li tu možnost, promluvte si s jinými ženami, které už takovýto zákrok podstoupili. Mohou Vám dát cenné rady a tipy a to například i na to, jak vybrat správného plastického chirurga.
Chcete-li vybrat úplně nejlépe, zaplaťte si konzultace u několika chirurgů. Vaše pocity a Vaše intuice Vám napoví, který lékař je pro Vás nejlepší. Ptejte se na vše, co Vás zajímá. Chtějte vidět ilustrační fotografie zákroků, které byly na klinice provedeny.
Závěrem k zmenšení prsou
Jako řešení může být zmenšení prsou u ženy, která má velké poprsí a to nepřirozeně velké. Velké poprsí zatěžuje páteř a záda celkově. Bolesti se mohou nejčastěji objevovat okolo krční páteře, horních končetin, ramen a zad. Ňadra jsou často také bolestivá a velmi citlivá.
TIP PRO ŽENY: Zajímavá spíše, jak si svá prsa zvětšit přírodně? Znáte těchto 10 TIPŮ na zvětšení prsou
Prsní žlázy, především jejich velká hmotnost značně deformuje celkový tvar ňader. Rovněž přichází úleva psychická, nejen fyzická. Ideální velikost prsou je okolo 200 – 350 ml. Jako mírná hypertrofie je považováno poprsí, které má velikost 400 – 600 ml. 600 – 800 ml je pak střední hypertrofie.
Jako výraznou hypertrofii bereme, když je velikost prsou 800 – 1000 ml. Makrostomie je, když mají ňadra velikost 1000 – 1500 ml. Gigantomastie je označována velikost prsou nad 1500 ml.
Tyto hodnoty jsou však pouze jen orientační, jde o samotný pocit ženy, která může při určitých činnostech cítit určité problémy. Hormonová dysbalance může být příčinou, proč jsou prsní žlázy tak velké. Může také způsobit metabolické potíže či přibrání na hmotnosti.